Komentář k příspěvku Fujifilm X100T: Dojmy uživatele bezzrcadlovky Sony od David Nogol

23.5.2016

Přidám ještě odkaz na mou recenzi z minulého roku: http://www.fototipy.cz/2015/08/13/recenze-fujifilm-x100t/

Ta ergonomie je fakt horší, mě osobně ale chybí ke spokojenosti jen nějaký výstupek nebo minigrip v zadní části v oblasti u palce a vepředu by mi stačilo jen nějaké pogumování, jako je třeba u mé X-E2. Jinak jsem s tím problémy neměl, ale zase je to taky tím že mám menší ruce. A foťák mám věčně buď pověšený na krku, nebo omotaný popruh kolem ruky.

Co se týká ceny, tak ta je vysoká hlavně kvůli unikátnosti přístroje. Jednak kvůli hybridnímu hledáčku a taky kvůli kompaktním rozměrům a světelnému 23mm f2 objektivu. To prostě jinde nenajdeš.

Stejně tak je i zavádějící srovnání počtu uživatelů foťáku z Flickru. X100T je dost specifický model, který si koupí někdo buď jako doplňek k většímu systému (ať už zrcadlovce, nebo nějaké bezzrcadlovce) a nebo jen jako jediný foťák s tím, že si fotograf vystačí s 23mm ohniskem. Je to prostě hodně okrajová záležitost, amatér co to chce tahat na výlety si to na 100% nekoupí a když jo, bude zklamaný protože mu bude chybět zoom.

, Komentář k příspěvku Fujifilm X100T: Dojmy uživatele bezzrcadlovky Sony od David Nogol, http://www.fototipy.cz/2016/05/23/fujifilm-x100t-dojmy-uzivatele-bezzrcadlovky-sony/#comment-887, http://www.fototipy.cz/rss.xml,

Comments are closed.