Život na volné noze – leden 2016

31.1.2016

Rok začal docela pozvolně a na můj vkus až moc pomalu. Trvalo mi, než jsem se po delším svátečním pobytu u rodiny vrátil zpátky do pracovního režimu. Přibližně v druhé polovině měsíce se to povedlo a já konečně začal reálně pracovat na 3. vydání mého ebooku Jak na focení portrétů. Vlastně celý leden se točil hlavně kolem té knihy. Měl jsem jen 4 zakázky na focení a pár TFP focení. Naštěstí jsem očekával ještě nějaké příjmy z loňských zakázek, takže co se týká financí, zvládal jsem leden bez problémů. Bohužel příjmy nebyly nijak vysoké, ale i tak byly o cca 50% vyšší, než v loňském lednu. Z lednových zakázek by mělo přijít dost financí, aby pokryly nejnutnější náklady v únoru, takže v tomhle ohledu jsem taky vklidu (navíc na únor mám už 3 domluvené zakázky).

Začátkem ledna jsem zjistil, že už uběhl rok od doby, co jsem vytvořil web FujiSource. Moc se mi nechtělo do něj investovat dalších cca 500Kč, protože jsem na něj dlouhé měsíce nesáhl. Tak jsem omrkl příjmy v Google Adsense a zjistil, že web vydělal za rok kolem 1000Kč. Z webu jsem ale neměl vůbec radost, tak jsem úplně neplánovaně provedl náhlý redesign a předělání webu k lepšímu. Teď už slouží lépe jako rozcestník na zajímavé články, informace a videa o Fujifilm technice. Zatím je brzo změnu nějak vyhodnocovat, jen bych chtěl aktivněji na web přidávat obsah, ať je ho co nejvíce

Co se týká mého „předsevzetí“, že se chci letos zaměřit na produktivitu a disciplínu, udělal jsem zatím první krok a postupně začal sledovat své činnosti pomocí nástroje Toggl. Výsledek byl dost šokující, zvlášť co se týká práce na ebooku. Věděl jsem že jsem na tom s pracovní morálkou špatně, ale teprve pohled na přesné čísla mi ukázal, jak moc. Snažil jsem se sledování času používat co nejpravdivěji a při přestávkách jsem toggl stopoval, naopak jsem jej zapínal až když jsem se pustil do práce. No a zjistil jsem, že i ve dny kdy jsem „dělal celý den na knize“ jsem ve skutečnosti strávil prací jen kolem dvou hodin čistého času. Prostě dělám spoustu blbostí které k ničemu nevedou a díky tomu se mi den rozkouskuje na takové malé části, kdy toho moc neudělám. Díky tomu sledování práce začínám postupně zlepšovat morálku a od aktuálně rozpracovaného úkolu tolik neodbíhám. Zatím se nejedná o žádné skokové zlepšení, ale i na množství odvedené práce vidím už určité zlepšení. Tak jen na tom dále pracovat a snažit se nepolevit.

Mám taky radost z toho, že jsem v lednu se sebou začal konečně něco dělat i po fyzické stránce. V dobách kdy se teploty pohybovaly kolem nuly nebo pod nulou jsem začal běhat. A za necelé dva týdny jsem uběhl více, než za celý minulý rok. Dařilo se mi běhat každý všední den ráno po dobu osmi dní. Ten poslední den už byly teploty až moc nízké a já začal cítit, že na mě něco leze. Tak jsem raději další běhání vynechal, nasadil jsem klidnější režim a nemoc ani nepropukla. Takže se mi začíná zvyšovat i imunita, výdrž a síla. Spolu s běháním jsem začal s posilováním. Zatím jen doma, asi brzo začnu s fitkem. Kromě toho jsem začal i mnohem více jíst. Někdy před rokem jsem měl kolem 63kg, když jsem se před pár dny vážil tak už přes 68. Můj rekord bylo 74kg v době, kdy jsem hodně posiloval (cca rok 2010) a letos to chci trumfnout a dostat se alespoň na 80kg. Nevím jestli je to věkem, nebo tím že jsem do jídelničku zařadil mnohem více tuků, ale přibírání jde o něco lépe :)

Endomondo___Community_based_on_free_GPS_tracking_of_sports

Statistika běhání za jednotlivé roky

No a na závěr v obrazech:

První focení roku s Apy Eternity

2016-01-07-DSCF2868

Využil jsem sněhu v centru Prahy a vytáhl pihatou Janču na rychlé focení ve sněhu.

Anička si obarvila vlasy na rudo, což znamenalo že jsem hned začal prudit s focením. Tentokrát to bylo trochu odvážnější :)

S Teki jsem nafotil taky pár nových ateliérovek

Poznal jsem Káťu, co bydlí o ulici vedle. Když napadl sníh, hned jsem toho využil a napsal ji kvůli focení.

O pár dní později začlo hned ráno pořádně sněžit. Tak jsme vyrazili se spolubydlící na louku za barák udělat pár sněhových portrétů :)

Dostal jsem super příležitost fotit se šelmami – karakelem a servalem. Navíc v úplně božím prostředí.

Což bylo fakt super

No a na závěr měsíce jsem udělal ještě pár snímků v ateliéru s půvabnou Aimis

 

Takže úplně jsem se nenudil. V únoru ale musím být akčnější, dokončit ebook a nafotit zase nějaké super fotky. A do toho stihnout více zakázek. Vydělat více peněz. A přibrat pár kilo! 😀

, Život na volné noze – leden 2016, http://www.nogol.cz/2016/01/zivot-na-volne-noze-leden-2016/, http://www.nogol.cz/feed,

Comments are closed.