Výroba láhve na vodu

20.7.2015

Minulý rok jsem se rozhodl vyrábět nový produkt hezky od nuly. Volba padla na láhve na vodu. Materiál na tašky máme z recyklovaných PETek a tak lahve na vodu, které ty PETky nahradí hezky to zapadají do firemního ecofriendly konceptu.

Všechny lahve na trhu jsou stejné, kulaté, neforemné. V době, kdy se věci které většina lidí denně používá dělají co možná nejtenčí se tomhle segmentu asi inovace nějak vyhýbají.

Moje původní představa o láhvi.

ecozz-slim-bottle-v10

Jak můžete vidět, prozřetelně sem to vyfotil  tak, aby tam jakoby náhodu byla klávesnice od Applu a díky tomu teď čmáranice na papíru vypadá víc cool :-)

Na základě náčrtku vytvořili designeři několik modelů lahve, z toho sme vybrali tento.

ecozz-slim-bottle-viz-2

Použité materiály jsou ABS na víčka (dělá se z toho Lego, obaly na mobily a domáci elektro…)+ Tritan na tělo lahve. ecozz-slim-bottle-3Dprint-1

Z 3D modelu byl na tiskárně vytištěn prototyp. Pokud bych to dělal podruhé, 3D tisk bych vynechal. Je to celkem drahé, výsledek křehký a to jak do sebe díly zapadají je možné otestovat s mnohem větší přesností na počítači.

Takže máme model, materiály, můžeme se pustit do výroby. Samozřejmě v marketingových materiálech líp vypadá pokud jsou věci na jídlo vyrobeny v Evropě. Já obeslal několik továren v ČR a okolí.

Jen pro porovnání. Cena jedné formy v ČR je kolem 300-500tis Kč, většina výroben byla zasekaná zakázkami na půl roku až rok dopředu. Cena formy v Číně je kolem 20-30 tis Kč, výroba zabere měsíc. Naše jednoduchá SlimBottle se skládá ze 4 částí a samozřejmě na každou je potřeba forma.

Možná, že to byl důvod proč failnul tenhle český projekt. Podle toho co jsem vyčetl, chtěli lahev vyrobit v EU a na to bylo potřeba 2,6 milionu. Naše SlimBottle se včetně forem, výroby prvních kusů a registrací průmyslového vzoru pohybuje kolem 0,5mil.

Celkem vývoj a výroba zabrala kolem 10 měsíců. Pokud má někdo zkušenosti a spolehlivého výrobce dá se to zmáknout za polovinu času. Tady je výsledek.

slimbottle_ecozz_04

 

A samozřejmě nesmí chybět vizualizace s cool produkty :-)

SlimBottle

, Výroba láhve na vodu, http://lhanes.cz/vyroba-lahve-na-vodu/, http://lhanes.cz/feed/,

Comments are closed.