Karimatka Big Agnes AXL Air, 290g

12.10.2018
3 180.00Kč

Jednoznačně nejkomfortnější a nejlehčí karimatka v naší nabídce!

Značka Big Agnes pomalu, ale jistě začíná prorážet na trh i se svými ultralehkými a pohodlnými karimatkami. Co se týká jejich stanů, tak ty už mají pevně své místo a patří mezi nejpoužívanější stany vůbec. Do teď na trhu s karimatkami jasně vedla značka Therm a Rest, ale Big Agnes jim začíná šlapat na paty.

Big Agnes AXL Air je směsně malý a lehký balíček o velikosti plechovky piva, když ji ale nafouknete, tak nebudete věřit svým očím. Se svojí tloušťkou téměř 9,5 cm vypadá spíše jako nafukovací matrace než karimatka. Aby se dosáhlo tak nízké váhy a malé velikosti balení, tak Big Agnes použili nový, patentovaný rip stop nylon s TPU laminací, který je až o 25% odolnější než běžné materiály. Navíc má zabudovanou reflektivní technologii odrážející vyzařované teplo.

Karimatku pohodlně nafouknete na cca 17 nádechů. Vnitřek má antimikrobiální úpravu zabraňující růstu mikroorganismů. Pokud ji nechcete nafukovat pusou, tak se dá zvlášť dokoupit nafukovací vak, který se dá zároveň použít jako nepromokavý pytel na spacák či oblečení (objednání na dotaz).

Skvěle řešený je dvoucestný ventil, který je pěkně zapuštěný a nijak nepřekáží. Když pak chcete karimatku vyfouknout, tak jednoduše zacvaknete zobáček ventilu dovnitř a rolováním rychle vyfouknete.

Co se týká teplotního určení, tak Big Agnes na rozdíl od jiných výrobců neuvádí tepelný odpor R, ale uvádí teplotní určení ve °C. AXL Air je použitelná do teplot 2°C. Pokud víte, že má v noci teplota klesnout k nule nebo lehce pod bod mrazu, tak doporučujeme ještě přibalit lehkou alu-matku. Pokud plánujete přespávat spíše v chladnějších podmínkách, tak doporučujeme izolovanou verzi AXL Air Insulated.

Boční komory jsou cca o půl palce vyšší než střed karimatky, takže nebudete nikam sklouzávat. Velmi mě překvapila i stabilita na tyveku, karimatka klouže méně než třeba modely od Klymitu. Ve srovnání s Therm a Rest Neo Air XLite materiál tolik nešustí, což vám zase přidá na pohodlí vašeho spánku. Díky své nadstandartní tloušťce se nestane, že byste ji prolehli až na zem.

Karimatka se vyrábí ve dvou velikostních provedeních. Ve tvaru mumie, kdy se u hlavy a nohou zužuje – 183 x 51 x 9,5 cm a pro náročnější uživatele v širokém, obdelníkovém provedení 183 x 63,5 x 9,5 cm.

Big Agnes je dnes již kultovní americká značka, která vznikla před 18 lety přímo v srdci Colorada. Za tu dobu se svým přístupem, inovacemi a kvalitou vypracovala mezi nejúspěšnější outdoorové značky. Velké jméno si udělala především díky jejich stanům, které jsou dlouhodobě nejpoužívanější na dlouhých trecích jako PCT či CDT. Nejedná se tedy o žádného nováčka na trhu. O tom, že Big Agnes není krok vedle svědčí tisíce spokojených uživatelů po celém světě.

Big Agnes AXL Air :

  • Váha 290 g (velikost Mummy) nebo 369 g (velikost Rectangular)
  • Velikost balení 17 x 7 cm (Mummy) a 17 x 8 cm (Rectangular)
  • Materiál extra pevný a lehký rip stop nylon s TPU laminací
  • Nafouknutí cca na 17 nádechů
  • Jednoduchý, dvoucestný ventil
  • Antimikrobiální úprava
  • Možnost nafouknutí vakem (prodáván samostatně)
  • Karimatka je dodávána včetně obalu a opravné sady

 

Kód zboží: big_agnes_axl_air
Obrázek: 

Cena: 3 180.00Kč
Váha: 290 g

, Karimatka Big Agnes AXL Air, 290g, http://www.nalehko.com/big_agnes_axl_air, http://www.nalehko.com/rss.xml,

Comments are closed.