Karimatka Big Agnes AXL Air Insulated, 320g

11.10.2018
3 980.00Kč

Představujeme novou, třísezónní nafukovací „matraci“ od kultovní značky Big Agnes!

Proč matraci ? Se svými téměř 9,5 cm na výšku už jako matrace skoro vypadá, ale sbalená je směšně malá a lehká. Stěží budete na trhu hledat pohodlnější karimatku o které navíc nebudete v batohu ani vědět.

V ultralight světě do dnes stále vede osvědčená značka Therm a Rest. Jejich model Neo Air XLite je stále nejpoužívanější kousek na všech dlouhých trecích jako PCT, CDT či AT. Troufám si ale tvrdit, že AXL Air od Big Agnes je jejím přímým konkurentem a začíná Therm a Restu šlapat na paty. Ne náhodou tuhle karimatku vyhlásil prestižní magazín Backpacker jako jeden z TOP outdoorových kousků pro rok 2018! (článek zde).

Aby karimatka dosáhla takto nízké hmotnosti a skvělé sbalitelnosti, tak Big Agnes použili nový, patentovaný rip stop nylon, který je navíc o 25% pevnější než standartní materiály. Ve srovnání s karimatkou Neo Air XLite navíc materiál tolik nešustí! Pokud máte tedy lehké spaní a šustění neo airek vám vadilo, tak teď už se pohodlně vyspíte aniž byste se celou noc stále převalovali. Ocení to i vaši parťáci, protože už nebudete slyšet přes celý kemp.

Uvnitř karimatky je použitá izolační vrstva PrimaLoft Silver® s laminací z mylaru, která odráží tělesné teplo a zabraňuje tak tepelným ztrátám. Uvnitř karimatky je antibakteriální úprava, která zabraňuje růstu mikroorganismů. Big Agnes na rozdíl od jiných výrobců karimatek neuvádí tepelný odpor R, ale hodnotu ve °C. Dle výrobce je hraniční teplota použití -9°C, tuto hodnotu bychom ovšem brali s určitou rezervou. Karimatka určitě skvěle poslouží na použití od brzkého jara do pozdního podzimu. Na zimní akce bych k ní případně ještě přibalil alu-matku či tenkou pěnovku.

Postranní komory jsou cca o půl palce vyšší, díky tomu vás karimatka dobře podrží. Co mě hodně překvapilo je stabilita na tyveku. Na rozdíl od Klymit karimatek téměř nikam neujíždí. Díky své nadstandartní tloušťce se nestane, že byste ji prolehli až na zem.

Skvěle řešený je dvoucestný ventil, který je šikovně zapuštěný a nijak nepřekáží. Pro rychlé vyfouknutí pak jednoduše zobáček ventilu zasunete dovnitř a rolováním vyfouknete. Karimatka se dá nafouknout cca na 17 nádechů. Pokud ovšem nechcete foukat pusou, tak se samostatně dá dokoupit nafukovací vak, který se navíc dá použít jako nepromokavý pytel na spacák či oblečení.

Karimatka se vyrábí hned v několika rozměrech :

Mummy Regular se zužuje u nohou a u hlavy – 183 x 51 x 9,5 cm

Regular je obdélníkového tvaru – 183 x 51 x 9,5 cm

Pro velmi náročné spáče se poté dělá i v šířce 63,5 cm (objednání na dotaz).

Big Agnes je dnes již kultovní americká značka, která vznikla přes 18 lety přímo v srdci Colorada. Za tu dobu se svým přístupem, inovacemi a kvalitou vypracovala mezi nejúspěšnější outdoorové značky. Velké jméno si udělala především díky jejich stanům, které jsou dlouhodobě nejpoužívanější na dlouhých trecích jako PCT či CDT. Nejedná se tedy o žádného nováčka na trhu. O tom, že Big Agnes není krok vedle svědčí tisíce spokojených uživatelů po celém světě.

Big Agnes AXL Air Insulated :

  • Váha 320 g (velikost Mummy Regular), váha 348 g (velikost Regular)
  • Materiál extra pevný a lehký rip stop nylon s TPU laminací
  • Velikost balení 17 x 8 cm
  • Vnitřní izolace PrimaLoft Silver® s laminací z mylaru
  • Nafouknutí na cca 17 nádechů
  • Jednoduchý, dvoucestný ventil
  • Antimikrobiální úprava
  • Možnost nafouknutí vakem (prodáván samostatně)
  • Karimatka je dodávána včetně obalu a opravné sady

 

Kód zboží: big_agnes_axl_air_insulated
Obrázek: 

Cena: 3 980.00Kč
Váha: 320 g

, Karimatka Big Agnes AXL Air Insulated, 320g, http://www.nalehko.com/big_agnes_axl_air_insulated, http://www.nalehko.com/rss.xml,

Comments are closed.