Big Agnes Fly Creek HV UL 2, 1058g

9.10.2018
8 880.00Kč

Pro mnohé neznámá značka, pro zkušené dnes už kultovní  záležitost – stany americké firmy Big Agnes už několik let dominují žebříčku nejoblíbenějších stanů na všech dlouhých trecích! V roce 2017 se na PCT do top 5 vešly hned 4 modely Big Agnes. Není to tedy žádný nováček, ani neuvážený úlet. Je to dlouholetá dobrá práce, osvědčená konstrukce i materiály a hlavně tisíce spokojených uživatelů. Seznamte se:

Řada Fly Creek je designovaná s ohledem na co nejnižší hmotnost – jeden vchod zepředu, menší předsíňka, žádný extra prostor navíc (dva lidi se uvnitř zároveň nemůžou převlíkat). Ale stále je v uvedeném kilogramu hmotnosti  dvouplášťová, samonosná konstrukce, dostatek prostoru pro dvě karimatky vedle sebe, hromada kvalitních kolíků, extra vypínací šňůry i s linelocky a obaly. Kompletní balíček. Ale nebojte se, není to jen malá rakvička – na délku se dovnitř pohodlně vejdete i se 190cm. Když se se svými 182cm uvnitř posadím, nad hlavou mi zbývá víc než 10cm.

Staví se nejprve vnitřní stan, speciálně designované pruty jsou barevně kódované, takže se nelze splést. Rohy podlážky vypnete a zakolíkujete, moskytiéru nacvakáte na duralové pruty. Můžete ji tudíž použít pro spaní pod hvězdami a stále být chránění před krvežíznivou havětí. Nepromokavé tropiko přehodíte přes vnitřní stan, popruhy v rozích jsou opět barevně kódované. Na několika místech přichytíte poutkem na suchý zip k prutům  a uprostřed bočních ploch nacvaknete karabinkou na moskytiéru (vytahuje to stěny moskytiéry ven a várazně to zvětšuje vnitřní prostor. V místě uchycení prutu k podlážce jednoduše přicvaknete tropiko plastovou přezkou k popruhu na podlážce. Další vypínací body buď navlíknete na kolíky od podlážky, nebo přes šňůru a linelock vypnete a zakolíkujete zvlášť. S rychlým nahlédnutím do návodu to jde i na poprvé hladce a rychle. Všechno je jednoduché a promyšlené.

Na mnoha detailech stanu je vidět, že u Big Agnes vědí co dělají  – ať už je to použití linelocků, tak třeba boky vnitřního stanu kolem těla a hlavy z textilie místo síťoviny (přijde vhod v silném větru, aby dovnitř nelítal prach, nebo když se v noci moc vrtíte a dotýkali byste se až orošeného tropika, tak se nenamočíte, atd.), několik kapsiček na bocích i ve vrcholu na mobil, čelovku atd. , a hlavně výborné zpracování.

Pokud je tedy pro vás prioritou nízká hmotnost, je Fly Creek HV UL2 ideální volba. Je to už několikátý rok nejoblíbenější stan na Appalachian i Pacific Crest Trailu!

Pokud byste v páru ocenili víc prostoru ve všech směrech a dva vchody s předsíňkou, bude lepší o něco těžší Copper Spur HV UL2.

Představení řady Fly Creek ve videu můžete nalézt zde.

Big Agnes Fly Creek HV UL2:                                                                                                    

  • DAC pruty  i kolíky
  • Nová konstrukce pro větší vnitřní prostor (písmena HV znamenají High Volume)
  • Dvoucestý vchodový zip překrytý légou – není špatné na noc odvrchu trochu rozepnout pro lepší ventilaci
  • Velké kapsy na bocích i nad hlavou
  • Všechny vypínací šňůry  i popruhy jsou reflexní abyste o ně s čelovkou nezakopávali
  • Tropiko se pomocí suchých zipů přichytává na pruty a karabinkama na vnitřní stan – to zajišťuje skvělé vypnutí a vysokou stabilitu stanu.
  • Materiály: podlážka a tropiko – silikonizovaný rip-stop Nylon s vodotěsným PU zátěrem zevnitř. Vnitřní stan – kombinace prodyšného nylonu a polyesterové síťoviny. Pruty a kolíky  – dural
  • Všechny švy přelepené vodotěsnou PU páskou bez rozpouštědel (PVC a VOC’s free)
  • Možnost dokoupit originální “Footprint”(u nás na dotaz) – s jeho pomocí se dá stan použít ve variantě Fast Fly – pouze tropiko bez vnitřního stanu. Je to potom vlastně tarp pro dva s parádní hmotností  650g!!!
  • Celková hmotnost se vším všudy je 1058 g – vnitřní stan, tropiko, stanové pruty, kolíky, obaly, opravná sada v případě zlomení prutu

 

Kód zboží: Big_Agnes_Fly_Creek_HV_UL2
Obrázek: 

Cena: 8 880.00Kč
Váha: 1058 g

, Big Agnes Fly Creek HV UL 2, 1058g, http://www.nalehko.com/Big_Agnes_Fly_Creek_HV_UL2, http://www.nalehko.com/rss.xml,

Comments are closed.