Sea to Summit Insulated UL mat, od 445g

27.7.2018
2 880.00Kč

Zateplená verze lehoučké, kompaktní a překvapivě pohodlné karimatky v duchu „fast and light“ – na hmotnosti batohu přidá jen minimálně, ale přitom vám umožní se parádně vyspat a být v plné síle připravení  na dobrodružství dalšího dne.

Výrobce sice udává váhu u velikosti small 430 gramů, ale my jsme naměřili 445 g.

Strukturu karimatky tvoří u velikosti Small 174 malých buněk, díky kterým stačí k nafouknutí  minimum vzduchu – 8 výdechů, přesto je karimatka pohodlná i pro spáče na boku. Je opatřená geniálně jednoduchým a praktickým „ventilkem“ s chlopní, aby mezi výdechy neucházela a hlavně jde otevřením druhého stupně ventilku téměř okamžitě vypustit! Tudíž se snadno a rychle nafukuje i balí. Kdežto třeba u karimatky Therm a Rest Neo Air X-lite budete muset použít více nádechů a stejně tak dlouho vám bude trvat vyfouknutí.

Vnitřní materiál je tvořen vrstvou s antimikrobiální úpravou a izolačí vrstvou Exkin Platinum®, která odráží sálavé teplo. Pro zabránění šíření tepla prouděním a zvýšení tepelné izolace ještě slouží izolační vrstva Thermolite®. 

S tepelným odporem R3.3 bude karimatka pro použití spíše od brzkého jara do podzimu, pokud byste s ní chtěli spávat na sněhu, tak doporučuji pod karimatku dát ještě pěnovku.

Ve srovnání s Klymit Insulated V Lite je užší, hlavně v nohách je to znát. A díky menší tloušťce je snazší ji při otáčení v noci prolehnout až na podklad. Zase má ale praktičtější ventilek a snáz se balí. Sbalená je srovnatelně velká, ale je o 100g lehčí. To se může občas hodit:-)

Pěknou recenzi na karimatku sepsali kluci z bikepacking.cz

Insulated Ultralight Mat:

  • Hmotnost:  Small 430g, Regular 465g
  • Rozměr:  Small 168×55cm, Reg 183×55cm (v nohách vždycky 45cm)
  • Sbalená: Small 10×23cm, R 10×23cm
  • Hodnota R=3,3 odpovídá použití jaro – podzim
  • Materiál: 40D Ripstop Nylon TPU coated, s protimikrobiální úpravou zevnitř
  • vnitřní izolace Exkin Platinum a Thermolite
  • Vychytaný, plochý, dvoustupňový ventilek pro snadné nafukování a okamžité vypuštění
  • Dodává se s obalem a opravnou sadou
Kód zboží: Sea_to_summit_insulated_ultralite
Obrázek: 

Cena: 2 880.00Kč

– Vyberte -Regular, 2 980.00KčSmall, 2 880.00Kč

, Sea to Summit Insulated UL mat, od 445g, http://www.nalehko.com/Sea_to_summit_insulated_ultralite, http://www.nalehko.com/rss.xml,

Comments are closed.