Rab Flashpoint Pull-On, 130g

25.7.2018
5 580.00Kč

Ještě odlehčenější verze nepromokavé bundy Rab Flashpoint s polovičním zipem pro opravdové fandy ultralightu.

Rab klasického Flashpointa v této verzi “očesal” a uhladil na parádních 130 gramů(vel.L)! I přesto ale flashpoint nijak neutrpěl. Oproti novému Flashpointu2 Jacket nechali jednu klasickou kapsu na hrudi. Stahování rukávů na suchý zip nahradili pružným lemem a stejně tak nahradili i stahování spodního okraje bundy za polo-pružný lem.

Kapuce zůstala stejná, se stahováním vzadu ale ubylo stahování límce. Tvarovatelný kšilt také zůstal.

Jinak se ve své podstatě jedná o stejnou bundu jako klasický Flashpoint2 a je určený pro lidi, kterým nevadí oblékání přes hlavu a další vychytávky na seřízení bundy, ale potřebují ultralehký, maličký kousek, který budou mít sbalený v batohu a při celodenním slejváku ho hodí na sebe a pohodlně ochrání před nepřízní počasí po celý den.

Hmotností a sbalitelností tvoří špičku. Nemluvě o kvalitě povrchového materiálu – všechny produkty Pertexu mají vysokou životnost a dlouhodobou voděodolnost (je zásadní pro správnou funkčnost všech membrán). Proto také na Shield® + přechází oba leadři britského trhu Montane a Rab… Při neuvěřitelné hmotnosti 130g jsou samozřejmostí podlepené švy a nastavitelná kapuca s kšiltem. Je dodávaná s legračně malým obalem do kterého se dá  zabalit a pověsit za poutko třeba na sedák. Není to jen bonbónek pro vyznavače ultralightu, ale i skvělá “útočná” bunda na hory, na adventure race a horské maratony.

Je skvěle sbalitelná a tak lehká, že dokud jí nepotřebujete, tak o ní v batohu ani nevíte. Když se ale obloha otevře a nastane armagedon, tak vás s jistotou ochrání ať už běžíte, lezete nebo lyžujete.

I proto jsem si loňský model Flashpoint vzal na náš 4500km dlouhý Continental Divide Trail po Skalistých horách od Mexika po Kanadu. V Coloradu jsme se po čtyři týdny pohybovali soustavně nad 3000m.n.m., bojovali klidně i s metry sněhu a každý den nás opláchnula odpolední bouřka. Bundu jsem vlastně od rána do večera nesundal. Stejně tak během září v deštivé a zasněžené Montaně. Trochu jsem nevěřil že tak lehoučká textilie vydrží dlouhé měsíce každodenní zátěže pod batohem, ale vydržela. Mohl jsem se na ni spolehnout i při několika dnech soustavného deště (vlastně musel, protože člověk si téměř žádné náhradní oblečení nenese, a podmíky jsou na podzim v Montaně opravdu drsné…)

Nový model Flashpoint Pull On testoval letos Petr Kosek poslední měsíc na Appalachian trailu v USA a nový model stejně jako předchozí nezklamal, spíše naopak – nadchnul. Střih je oproti loňskému modelu možná o chlup širší, takže komu přišel užší, tak teď by to mělo být v pohodě. Jednoduše bunda od které dostanete vše co potřebujete a když ji nemáte na sobě, tak ani nevíte o tom, že ji máte v batohu.

Podle dosavadních testů si prodyšnost všichni chválí a vyzdvihují, že 3-vrstvý materiál je pocitově bytelnější a rozhodně příjemnější na tělo, než u lehkých bund obvyklý 2,5 vrstvý laminát, který často působí „vlhkým“ dojmem a lepí se na holé tělo.

Rab Flashpoint Pull-On :

  • osvědčený materiál Pertex Shield+ 3L
  • plně podlepené švy – úzkou mikropáskou aby se neubíralo na prodyšnosti
  • štíhlý střih
  • seřiditelná kapuca má formovatelný kšilt a dostanete pod ní i hlemu
  • pružné rukávy a spodní okraj bundy
  • 1 venkovní, náprsní kapsa
  • mikro obal do kterého bundu hravě sbalíte

 

Kód zboží: Rab_flashpoint_pull_on
Obrázek: 

Cena: 5 580.00Kč

– Vyberte -velikost – Svelikost – M velikost – Lvelikost – XL

, Rab Flashpoint Pull-On, 130g, http://www.nalehko.com/Rab_flashpoint_pull_on, http://www.nalehko.com/rss.xml,

Comments are closed.