Softshell Rab Kinetic Plus dámský, 300 g

20.9.2017
4 380.00Kč

Novinka pro jaro 2017. Technicky sice softshell, ale prakticky je to jako tričko měkká, spolehlivě nepromokavá a přitom enormě prodyšná bunda. Perfektní vrstva, kterou můžete mít v nejistém počasí na sobě celý den, celý týden. Za vším stojí Rabem vyvinutá tkanina/3vrstvý laminát  Proflex™  - strečová, takže neomezuje pohyb, měkká abyste se necítili jako v tuhé pláštěnce, nepromokavá – narozdíl od běžných softshellů si poradí i s dlouhým deštěm a hlavně nadstandardně prodyšná – více než 35 000g/sqm/24hrs patří v membránách k absolutní  špičce.

Co za tím stojí? Běžné 3L lamináty na membránových bundách jsou totiž tvořené dvěma tkaninami mezi kterými je zalaminovaná membrána. Výsledkem je obvykle poměrně tuhý, nepružný laminát.  U Proflexu™ je naproti tomu po obou stranách membrány použitá velmi jemná pletenina. Proto ta měkkost a pružnost. Vnější pletenina má skvělou DWR ochranu a je pletená co nejhustěji, aby zajistila dobrou mechanickou odolnost. Vnitřní vrstva má zase strukturu i materiál jako funkční trika – zajištuje rychlý odvod potu.  Je to v podstatě funkční  triko, lehká větrovka a zároveň nepromok v jednom. V parádně lehkém provedení, které vás nebude omezovat  – vel. L má 310g!

To je teorie a papír snese všechno. Jak je to v praxi? Neodolal jsem, využil  aprílového počasí a střídajícího se slunce, sněžení, krup a průtrží mračen při teplotách kolem nuly a vyrazil na tréninkový 20km výběh do Jizerek - recenze zde. Běhání v bundě je decentně řečeno “nesmysl”, ale když má mít Kinetic takovou prodyšnost jak Rab slibuje, mělo by to jít. A šlo – celý test najdete zde – bunda opravdu nepromokne, to je u softshellu vzácnost, dokonce ani vrchní  vrstva nestihla během intenzivních přeháněk nasáknout a stále se na ní tvořili kapičky volně stékající dolů, ale hlavně se v ní dalo celou dobu běžet. Po výběhu 400 výškových metrů na Weberovku jsem bundu při chvilce sluníčka sundal a místo komplet propoceného trička jsem měl jen malé ostrůvky potu v podpaží a na prsou (a samozřejmě na zádech pod batůžkem). Ostatní pot zvládl skrz Kinetic odejít. 

Jenom pro pořádek uvádím, že nejogguju, ale opravdu běhám:-) A o tom, že jsem se cestou do kopce potil svědčí velké kapky potu na plastové pásce, která přelepuje švy Kineticu zevnitř. Zatímco tkanina Proflex opravdu zvládala velké množství potu odvádět ven, na nepromokavé pásce kondenzovaly velké kapky. Sice krátký, ale o to intenzivnější test mě přesvědčil, že Rab se parametry jen nechvástá a bunda bude dobrým univerzálním společníkem pro aktivity na horách.

Je to další průlomová vrstva od Rabu, která vás ušetří neustálého oblékání a svlékání v závislosti na okamžitých podmínkách a úrovni vašeho úsilí. Kinetic prostě oblečete přes přiměřenou spodní vrstu a můžete v něm strávit celý den.

A takhle hodnotí Kinetica náš zákazník Rudolf Soják: Bundu jsem vzal na týdenní dovolenou do Julských Alp, dali jsme výstup na Triglav a další 4 ferraty po okolí. Bunda je hrozně příjemná na nošení, už ji teď nosím skoro raději než mikinu (a nešustí!). Paropropustnost funguje asi skvěle, protože si nepamatuji že bych se na ferratě v bundě zapotil i když mi bylo teplo. Co se voděodolnosti týče, zažili jsme jen jeden prudký déšť na 2 hodiny a bez problému (na rozdíl od mých membránových kalhot :D ). Jediná maličkost která by v tomto směru stála za vylepšení je kšilt, hodil by se trochu delší, takhle trochu prší do obličeje, když se nechci hrbit. Ještě jedna věc by mohla  vadit někomu, kdo používá helmu – ta se nevejde pod kapuci. Bundu jsem měl i teď o víkendu na noční 50 km pochod přes Sněžku a také spokojenost, jak ve větru tak s odvodem potu. A ještě jedna veliká výhoda – bunda je malá a lehká a složená zabere v batohu minimum místa. Díky za ni :)

Jednoduchost, to máme rádi. A nejsme sami – Kinetic se zalíbil i testerům největšího amerického outdoorového magazínu Backpacker a vyhlásili ho jedním ze 12 nejlepších kousků vybavení pro rok 2017!

Kinetic Plus Jacket:

  • Hmotnost: 300g ve vel. L a dokonce jen 280g ve vel. M
  • Materiál:  Proflex™ – strečová, nepromokavá a skvělé prodyšná textilie
  • Přelepené švy
  • Vnitřní funkční vrstva pro rychlý odvod potu
  • Přiléhavá, pružná kapuce s vyztuženým kšiltem
  • Nepromokavé zipy YKK® AquaGuard® - hlavní zip v provedení VISLON® 
  • Dvě výše posazené, velké kapsy – dostanete se do nich i při zapnutém bederáku nebo sedáku
  • Stahování rukávů na suchý zip
  • Elastický pytlík do kterého se bunda balí je součástí
  • Slim fit – takže trochu užší

 

Kód zboží: Damsky_Rab_Kinetic_plus
Obrázek: 

Cena: 4 380.00Kč
Váha: 300 g

– Vyberte -L – FialováL – Šedo-modráM – FialováM – Šedo-modráS – Šedo-modráXL – FialováXL – Šedo-modrá

Prosím vyberte velikost a barvu

, Softshell Rab Kinetic Plus dámský, 300 g, http://www.nalehko.com/node/31880, http://www.nalehko.com/rss.xml,

Comments are closed.