Osprey Talon 33, 870 g

19.9.2017
2 980.00Kč

Osprey představuje menšího bratříčka nového Talonu 44. Ideální volba pro kratší túry, ferraty nebo cyklovýlety.

Objem 33 litrů a váha 870 gramů ve velikosti S/M. Není to sice úpně nejlehčí batoh, ale na jeho kvalitní provedení a vybavení je to naprosto skvělá váha. 

Měkká, velmi dobře odvětraná záda s pevnou, plastovou výztuhou. Velmi se mi líbí zádový panel, který volně přechází na bederák a záda a bedra krásně obejme.

Nastavitelný zádový systém, který je řešený velmi elegantně a nijak nepřekáží. Posunutí trvá jen pár vteřin. Teoreticky jdou záda posunout až o 12 cm, ale s ohledem na balanční popruhy a plochy suchých zipů na kterých to drží bych se držel tak 8cm. Měřím 182cm, mám krátká záda a dlouhé nohy a velikost S/M mám nastavenou spíš na kratší záda. Velikost M/L bude pro lidi nad 180cm a nebo s extrémě krátkýma nohama a dlouhým tělem. 

Boční, síťované kapsy do kterých se s přehledem vejde litrová láhev. Vnitřkem kapes jsou vedené boční popruhy, které jdou vést i venkem. Hlavní, síťovaná a hluboká kapsa, která sice není tak velká jako u Exosu, ale nepromokavá bunda se do ní hravě vejde. 

Nechybí ani skvělý systém zavěšení trekových holí pomocí poutka na ramenním popruhu a hole ještě protáhnete poutkem vlevo pod boční kapsou. Ideální řešení, když potřebujete mít volné ruce při lezeckých pasážích nebo třeba za chůze svačíte. Hole jednoduše poutkem stáhnete a nijak nepřekáží. 

Oproti Talonu 44 chybí spodní, svislé popruhy pro připevnění karimatky apod. Stejně tak už není ani vstup zespodu batohu, který mě stejně přišel poměrně zbytečný. 

Víko batohu je narozdíl od Talonu 44 na pevno. Má 2 kapsy, vnitřní a vnější. Pod víkem je kromě stahování šňůrkou ještě velký popruh například pro připevnění lana. 

Velmi se mi líbí řešení hydrovaku. Kapsa na vak je umístěná zvenčí za zádovou výztuhou, tedy mimo vnitřní prostor batohu. Díku tomu je daleko snazší přístup k hydrovaku. Sice nejsme největší fandové vaků, protože člověk na treku nemá takový přehled o množství vody a musel kvůli doplnění vody vyházet polovinu věcí z batohu, ale tento problém by mohla vyřešit právě kapsa zvenčí. Doporučujeme vak plnit pouze ze 2/3, protože jinak se tvoří na zádech boule.

Bederák je měkký a široký, takže vás doslova obejme. Bohužel je ale docela krátký! Na to bacha. Já jsem extrémní hubeňour a kapsičky na bederáku mám tak akorát na bocích. Čím víc máte přes boky, tím víc se vám kapsičky budou dostávat dozadu a zhorší se přístup k nim. A jestli máte v bocích, kde nosíte bederák kolem 100cm, tak velikost S/M ani nezapnete, protože i popruhy jsou krátké. Velikost M/L je na tom o něco líp, ale stále to pro mohutnější postavy nebude dost. Kapsičky na bederáku jsou spíš menší, ale telefon, GPSku nebo peněženku určitě zvládnou. Určitě nejsou otravně malé.

Talon 33 (2017):

  • hmotnost: 910g (vel. M/L) 870g (vel. S/M)
  • delší a užší konstrukce
  • velké síťované kapsy na bocích s možností vedení popruhů jak pod kapsou, tak přes kapsu
  • hluboká síťovaná kapsa zepředu na nepromok bundu apod.
  • kompresní popruh na stažení vršku
  • hrudní pás s nouzovou píšťalkou
  • uložení hydrovaku zvenku za zádovou výztuhou
  • kapsičky na bederáku
  • vychytané uchycení hůlek “za jízdy”
  • Poutka na uchycení hůlek na boku batohu a poutko na cepín

 

Kód zboží: osprey talon 33
Obrázek: 

Cena: 2 980.00Kč
Váha: 870 g

– Vyberte -M/LS/M

, Osprey Talon 33, 870 g, http://www.nalehko.com/osprey_talon_33, http://www.nalehko.com/rss.xml,

Comments are closed.